O mnie

Witam serdecznie,

nazywam się Monika Arasimowicz i jestem dietetykiem, trenerem personalnym, oraz instruktorką fitness.
Specjalizuję się w pracy z pacjentami z dną moczanową oraz z chorobami współtowarzyszącymi.

Dlaczego akurat dna moczanowa? Częściowo przypadek, częściowo moja wrodzona ciekawość i upór. Zupełnie przypadkowo trafiło do mnie w krótkim okresie czasu kilku pacjentów z dną moczanową. Jako iż nie miałam wcześniej doświadczenia z tą chorobą postanowiłam zgłębić temat. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się, że to wcale nie jest takie proste. Bardzo niewiele informacji, często całkowicie sprzeczne i wzajemnie się wykluczające. Drążyłam, szukałam, pytałam, niestety większość znajomych dietetyków również bezradnie rozkładała ręce. Jedyne co mi zostało to spędzić długie godziny na szukaniu anglojęzycznych artykułów, ale niestety i wśród nich pełno jest sprzeczności. I to był wielki początek mojego zainteresowania dną moczanową które trwa po dzień dzisiejszy. W międzyczasie zobaczyłam jak wielu chorych jest zostawionych samym sobie, jak często lekarze mówią lakonicznie „proszę przejść na dietę” i na tym wsparcie w tym zakresie się kończy. Jednocześnie zobaczyłam jak niesamowite efekty osiągają niektórzy pacjenci dzięki diecie. I właśnie dlatego tu jestem.

 

W mojej pracy priorytetem jest dla mnie zdrowie i dobre samopoczucie moich podopiecznych, a kluczem do tego jest prawidłowo dobrana dieta i aktywność fizyczna. Nie ma złotego środka, dlatego tak ważne jest, aby dieta i treningi były przygotowane indywidualnie. Treningi prowadzę ze szczególnym naciskiem na poprawność wykonywania ćwiczeń, aby zapewnić bezpieczeństwo, jednocześnie dbam o przyjazną atmosferę i różnorodność treningów.

Wiedzę z zakresu dietetyki zdobywałam podczas studiów, kursów oraz konferencji. Cały czas poszerzam swoja wiedzę, aby móc jak najlepiej pomagać moim podopiecznym.

Jako dietetyk nie tylko układam diety, ale przede wszystkim uczę zdrowego odżywania i odpowiednich nawyków żywieniowych, gdyż bez tego nawet najlepsza dieta nie przyniesie pożądanego rezultatu. Zajmuję się dietami mającymi na celu redukcję masy ciała, układam diety eliminacyjne oraz diety dobrane do występujących jednostek chorobowych. Przeprowadzam również szkolenia z zakresu dietetyki i zdrowego żywienia w firmach, klubach, a także szkołach i przedszkolach.

Jestem zaangażowana w pracę z każdym podopiecznym i dokładam wszelkich starań, aby udało się osiągnąć założone cele. Staram się pomóc każdemu odnaleźć wewnętrzną motywację w walce o realizację planów, marzeń i lepszego siebie.

 

O mnie


Monika Arasimowicz

Technologia zdrowia

Jestem dietetykiem i trenerem z zamiłowania.
Specjalizuję się w dietoterapii dny moczanowej.

Nieustannie fascynuje mnie, jak wielki wpływ na zdrowie, wygląd i samopoczucie człowieka ma dieta i aktywność fizyczna. Dlatego edukuję, wspieram zmianę nawyków żywieniowych, oraz z całych sił zachęcam do uprawiania sportu.

Jestem przeciwniczką diet cud i środków odchudzających. Wierzę za to w moc właściwej diety i wiem, że to ona jest kluczem do sukcesu. Pokażę Ci, że piękna sylwetka, zdrowy organizm, a przede wszystkim znacznie lepsze samopoczucie jest na wyciągnięcie ręki.

Zamów dietę
Kliknij jeśli chcesz zamówić dietę on-line.